Home » Ашық сабақтар » Ұлттық ойын туралы не білемін? Вв дыбысы мен әрпі.

Ұлттық ойын туралы не білемін? Вв дыбысы мен әрпі.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: Сауат ашу

Күні:06.03.2017 ж.

Сынып: 1 ”А”

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Мұғалімі: Иманбердиева Гулнара

 

Сабақтың тақырыбыҰлттық ойын туралы не білемін? Вв дыбысы мен әрпі.
Оқумақсаттары1.2.9. Дыбыс пен әріпті, Вв дыбысымен таныстыру. Дыбыстарды ажырату, дыбыстық талдау жасату, сурет бойынша жұмыс жасау сөйлем құрау білігін бағалау.

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу қолдану)

1.4.1. (ҰҚ) Болжай алу білігін бағалау сурет арқылы ой ұшқырлығын арттыру.

1.3.9.2 (МК) (Ө Қ) В –дыбысы бойынша сөздер жазу. Оларды қатыстырып сөйлем құрау.

РесурстарКеспе суреттер, асық, сандық, маркер, ламинатталған қағаз, микрафон макеті, слайд
Сабақ мақсаттарыБарлығы:Жаңа білімді меңгереді.Вв дыбысы бар сөздерді оқи алады, жазады, ажырата алады.

Көбі:Тақырыпты түсінеді, сұрақтарға жауап бере алады ұлттық салт-дәстүріміз бен ұлттық ойын атауларын біледі.

Кейбірі:Айтылуы мен жазылуы қиын сөздерді дұрыс оқып, жазады. Пысықтау арқылы сурет

Алдыңғы білімдеріӘр түрлі мақсатта айтылған, жазылған мәтіннің негізгі ойын анықтап, өз іс-әрекетіне рефлекция жасай алады.
ПәнаралықбайланысАғылшын тіл
АКТ қолданудағдыларыАудиожазба, видео,сергіту
Сабақбарысы
СабақтыңжоспарланғанкезеңдеріСабақтағыжоспарланғаніс-әрекетРесурстар
Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топқа бөлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

 

Ұжымдық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке жұмыс

Әр топтан бір оқушыдан шығып орындау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке жұмыс

 

 

1)    Музыкалық әуенмен кіреді. Балапан телеарнасынның «Ұлттық ойын бағдарламасына» келіп әр оқушы биелеттерін алады.

 

Жүргізушілердің қолдарында микрофон макеті болады, екі тілде сөйлейді (қазақша, ағылшын тілі)

1.     Жүргізуші: Сәлемматсыздар ма, балалар! Балапан теле арнасының «Ұлттық ойын бағдарламасына қош келдіңіздер!»

2.     Hello kids and dear guests. Welcome to the show “Kazakh national games” on the chanelBalapan.

 

 

2) «Топқа бөлу»

Мұғалім: Спорт түрлерінен жарыс өтетін жерлерді білесіздер ме, олар қай жерлерде өтеді? (спорт зал, стадион, спорт алаңы, спорт сарайы) Дұрыс айтасыздар.

 

Олай болса, мен сіздерге жұмбақ жасырайын.

 

1)    Ат жарысы басталды? Бас қамшыңды бас! Бұл қай ұлттық ойын? (Ат жарысы бәйге)

2)    Шауып келе жатып, жердегі түйілген орамалды алу (теңге алу)

3)    Қызды қуып жете алмады (қыз қуу)

4)    Көк бөрте лаққа таласты (көкпар)

 

Мен сіздерді «Ер қанатты ат» демекші қазақтың ұлттық ойыны арқылы топқа бөлейін.

 

Қызыл түсті аттар «Көкпар» тобы

Қара түсті аттар «Теңге алу»тобы

Ақ түсті аттар «Қыз қуу» тобы

Қоңыр түсті аттар «Бәйге» тобы

 

 

І топ «Бәйге»

 

 

 

ІІ топ «Теңге алу»

 

 

 

ІІІ топ «Көкпар»

 

 

ІV топ «Қыз қуу»

 

 

Топ спикерлері өз тобының атын қорғайды.

Кіріспе бөлім

2)    Балалар мынау ненің суреті?

—      Дұрыс, сендерде велосипед бар ма?

—      Неше доңғалақты велосипед тебе аласыздар?

—      Велосипедтте көлік түріне жатады.

 

 

— Велосипед сөзінде неше буын бар?

— Қандай таныс емес дыбыс естіліп тұр?

— ол нешінші буында?

-Олай болса, бірге айтайық. в в в в дауыссыз дыбыс. Естеріңізге сақтаңыздар! В дыбысы орыс тілінен енген сөздерде ғана қолданылады. (видео көрсету) экранға назар аударамыз!

4)Топпен жұмыс. Балалар балапан телеарнасының сіздерге арналған тапсырмалары бар екен. Олай болса экранға назар аударайық. Трамвай, автобус, велосипед, вагон, сөздер шығады. Оқушылар оқиды және буынға бөліп айтады, дыбыстық талдау жасайды. Әр топтан 1 оқушыдан тақтаға шығып, трамвай, велосипед, автобус, вагон сөздерді жазып, дыбыстық талдау жасайды. (екі тілде)

5)«Missng words» «Адасқан әріптерді тап.»

Vitamin- витамин

Waffels – вафли

Van – вагон

Bicycle – велесипед

 

6) «Мына вагондағы құстарды өз вагонына орналастырыңыздар»

 

 

Сергітусәті

 

 

 

 

 

 

 

7)

 

8) «Сөз ойла, сөйлем құра»

Әр топ В дыбысы бар сөздер айтып, сол сөздерге   сөйлем құрау.

9)«Керуен» ойын балалар біздің бұрынғы ата бабаларымыз, қандай көлік түрлерін пайдаланған? (ат, арба, түйе) дұрыс айтасыздар олай болса, түйелер керуені келіп, қоржындарымен тапсырмалар ала келіпті.

10) Дәптермен жұмыс. Олай болса, біз В дыбысын ауада жазайық, және дәптерімізге таза, әдемі, сұлу, сауатты жазайық.

 

Шаттық шеңбері

Слайд №1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар қолдарындағы билеттер арқылы топқа бөлінеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №4

Суреттер, әр оқушыға ламинатталған қағаз, маркерлер

 

 

 

 

 

 

Суреттер витамин, вафли, вагон, велосипед

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вагондар, құстардың суреттері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау критерилері:

 

1.      Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну в дыбысы мен әрпін ажырата алу.

2.      Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу қолдануда   жазады, оқиды.

3.      Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қоюды түсінді.

 

 

 

Дискрипторлар

 

 

 

1.      Дыбыстардың сөздегі қызметін түсінді в дыбысы мен әрпін ажырата алды.

2.      Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқыды қолдануда жазды, оқи алды.

3.      Сөйлемді бас әріптен бастап жазды, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қоюды білді.

Қосымшатапсырмалар:

 

1)      Бос торгөзге суреттегі заттың атын қойып жаз.

 

                                 — қазақтың ұлттық ойыны.

 

 

 

Шебер ағаштан                         жасады.

 

 

 

 

2)      Буынға бөлінбейтін сөздердің астын сыз.

Қой,күн, ай, оқушы, әже, таң, аң

 

 

Дискрипторлар: 1. Сөзді дұрыс таңдайды.

                               2.Сөйлемді дұрыс байланыстырады.

                                 3.Буынға бөлінбейтін сөздерді біледі.

 

ҚБ тапсырмаларжинағы

 

 

1.Топтар бір-бірінің жұмысын бас бармақ арқылы бағалайды.

 

 

Смайлкпен бағалау

Иманбердиева Гулнар Сагатовна,
бастауыш сынып мұғалімі,
Жамбыл облысы, №9 орта мектеп

Сіз не дейсіз оқырман?

Е-мэйлыңыз жарияланбайды.