Home » Ашық сабақтар » My family (Даярлық тобы)

My family (Даярлық тобы)

The aims of the lesson:

Сабақтың мақсаты:  Балаларға «Менің Отбасым» тақырыбы бойынша жаңа лексикамен танысу. This is …құрылымын қолдану, ағылшын тілінің ерекше дыбыстарын айту дағдыларын дамыту, ағылшын тіліне деген қызығушылығын арттыру.

Міндеттері : «My family» тақырыбы бойынша жаттығулардың негізінде монологтық тіл дағдыларын дамыту, отбасы мүшелерінің арасында мықты байланыс қалыптастыруға көмектесу. Үлкенді құрметтеуге тәрбиелеу.

Бөлімі: Кірістірілген ұйымдастырған оқу іс-әрекеті

Visual aids:

Көрнекіліктер: Суреттер, бейне слайд.

Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, түсіндіру, көрсету, тапсырмаларды орындау.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру сәті.

Teacher (T.) Good morning , children! Glad to see you!

Children (C.) Good morning, Good morning,

And how are you?

Good morning, Good morning,

I am fine, thank you!

II Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

«Magic English» еліне саяхатты жалғастырамыз «Let’s start!». Бүгін бізең жақын адамдар туралы айтып үйренеміз.This is my family, Mother, father, brother, sister.

 III Тірек білімдерді белсендіру

Фонетикалы қойын.

Балалар , Ақылды  қарға Mr. Wise Crow! Ол Англияның Лондон  қаласынан ұшып келді. Mr. Wise Crow өте ақылды бізге ағылшын дыбыстарын меңгеруге көмектеседі. Ақылды қарғаның артынан дыбыстарды  қайталаймыз. Repeat after Mr. Wise Crow, please: [ð]- [z]

Балалар , ара қалай  ызылдайды ? Ал, шыбын  қалай ызыңдайды?

Listen and repeat: [ð]- [z], [ð]- [z], [ð]- [z].

IV Жаңа материал мен  жұмыс.

(Т.) Балалар бізге тағыда бір қонақ келіпті қуыршақ Pat. Кане қонақпен амандасайық. « Hello» әні. Балалар қонақпен амандасып, өздері туралы айтып береді. Мысалы: I  am Aruzhan. I am  six. I can run, jump, and swim.

(Т.) Where are you from? Балалар біз қай елде тұрамыз?  Дети, а в какой стране мы живем?

(СҺ.) We are from Kazakhstan.

(T.) Біздін қонақ Англияда тұрады екен және ол өз туыстарын сағынып кетіпті. Сол туыстары туралы айтып бергісі келіптұр. Ағылшын тілінде  have got сөзі бар, осы сөзді біреуі  болғанда немесе бірдене бар болғанда қолданады.

Қуыршақтын атынан мұғалім  Patтің жанұясының суретін көрсетіп, айтып тақтаға іліп отырады.

I have got a mother. I have got a father. I have got a sister. I have got a brother. I have got a grandmother. I have got a grandfather.

(Т.) Қандай  жаңа сөздерді естідіндер? (слайд)

Father, mother.

Sister, brother.

Hand in hand,

With one another.

(Т.) Good for you. Let us have a rest. Керемет,балалар.

Physical exercise. Listen and repeat

Сергіту кезеңі:

Children, stand up!

Hands up, hands down!

Hands on hips, sit down!

Hands up, to the sides!

Bend left, bend ridht!

One,two, three. Hop!

One, two three. Stop! Sit down,  please.

(Т.) Ok, very good, сhildren.

Жаңа тақырыпты бекіту.

Балаларға суреттер таратып, өз жанұя мүшелерін айтып береді (фото суреттер).

Балалар, мұғалімнің көмегімен өз жанұялары туралы айттып береді.

 ( СҺ.) Hi! My name is Alibek. This is my family.

This is my father, Marat               This is my mother, Gulmira

This is my brother, Olzhas              This is my sister, Aliya

Ойын ойнау: «My family» әнін айтып саусакпен көрсету

(Т.) So look at me, listen to me, answer the questions.

Reflexion:

Іс-әрекетті қорытындылау: Оқу іс-әрекетіне жақсы қатысқан балаларды мадақтау.

  • What was new for you today?
  • Children, thank you the lesson, the lesson is over.

Күтілетін нәтиже:

Нені біледі: Берілген тапсырмаларды дұрыс орындауын.

Қандай түсініктерді игереді: Өз отбасы мен туыстарын таныстыру дағдысын қалыптастыру. Сұрақтарға жылдам жауап беру, мұғалімнің айтқанын мұқият тыңдау, бір-біріне көмек көрсете білу.

 

 

А.Ш. Жампетова

Павлодар облысы,

                                   Ақсу қаласы

МКҚК «Айналайын» бөбектер бақшасының

ағылшын тілі пәнінің мұғалімі

 

Сіз не дейсіз оқырман?

Е-мэйлыңыз жарияланбайды.