Home » Ашық сабақтар » Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану

Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану

 Атырау облысы, Атырау қаласы
 Бесікті селосы,Бесікті орта мектеп интернатының
 педагог-сарапшы, математика пән мұғалімі
Демегенова Нуржамал Демегенқызы

 Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
Сабақтың оқу мақсаты:6.1.2.Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау
Сабақтың мақсаты:Таңбалары әртүрлі сандарға арифметикалық амалдар қолдана отырып,есептер шығарту
Күтілетін нәтиже:
1.Таңбалары әртүрлі сандарға амалдар қолдануды меңгереді.
2.Өз беттерінше есептер шығара білуге қалыптасады.
3.Сандар жөніндегі білімдерін кеңейтеді.
Түйінді идеялар:
Оқушылардың топпен жұмыс істеуге,сыни тұрғыдан ойлануға бағыт-бағдар беру.
Әдіс-тәсілдер:
Топқа бөлу,сұрақ қою,талдау-талқылау,ойын элементтері.
Негізгі дереккөздер:
6-сынып оқулығы;дидактикалық материалдар;интербелсенді тақта
Сабақ басы:1.Ұйымдастыру
                     2.Психологиялық ахуал орнату
                     3.Сыныпты топқа бөлу
Үшбұрыш.Шеңбер.Төртбұрыш
                     4.Сабақ тақырыбына сай эссе жазу
1-топ:Ертегі құрастыру
2-топ:Табиғатпен байланыстыру
3-топ:Күнделікті тұрмыста қолданылуы
1.Рационал сандарды қолданып,ертегі жазады,суреттейді
2.Сабақ тақырыбына сай мысалдарды табиғат құбылыстары арқылы жазады,суреттейді
3.Күнделікті өмірмен байланыстырады,мысалдар келтіреді

  1. Графикалық диктант: «Иә,жоқ»
    Қарама –қарсы сандардың қосындысы 0-ге тең иә
  • Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі оң сан иә
  • Екі теріс санның қосындысы теріс сан иә
  • Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісі теріс сан иә
  • Кез келген теріс сан нөлден үлкен жоқ
  • Оң санның модулі сол санның өзіне тең иә
  • Теріс көбейткіштер саны жұп болса,көбейтінді оң сан иә
  • Теріс санның модулі сол санның өзіне тең жоқ
  • Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі оң сан иә
  • Кез келген теріс сан оң саннан үлкен жоқ
    6,«Кім жылдам»
  • 1-топ: -2,75+(-0,75)= 2-топ: 0+(-999)= 3-топ: -12:3=
  • -5*(-5):5= -0,72*(-1)=                   -64:8+34=
  • 18+(-10)= 0:100=                          -25: (-5)=
  • -8*(-5)= 0*(-10)=                         -10*10=
  • 100+(-100)= -56-(-35)=                       -45+(-55)=
  • -13*(-5)= -18+10=                          -100+99=

  7.Оқулықпен жұмыс:№609;617
1-топ                               2-топ                               3-топ

* (-4)+5=- +5=3,5 * (-3)- = — 2                      * (-4) – 5=-7

: (- )-7=- -7=-1 -7=-8 :  – (- )= 2                      : (- ) +1=

   Сергіту сәті:  «Оң сан,теріс сан»

  • Бүгін ауа температурасы 6 градус суық
  • Сатушы бірінші күні 5000 теңгеге шығынға ұшырады
  • Сүңгуір кеме 500 м тереңдікте жүзіп жүр
  • Шұңғыма тереңдігі 30м
  • Гималай тауындағы Джомолунгма шыңының биіктігі 8848м
  • Байкал көлінің тереңдігі 1620м
  • Қарақия ойысы 132м
  • Тарбағатай жотасы 2930м
  • Автобус аялдамадан 2м асып кетті
  • Автобус аялдамаға 1м жетпей тоқтады

8,«Ойлан тап» ( семантикалық карта)

  

Сіз не дейсіз оқырман?

Е-мэйлыңыз жарияланбайды.