Home » Ашық сабақтар » Табиғатқа саяхат. П п дыбысы мен әрпі

Табиғатқа саяхат. П п дыбысы мен әрпі

 Сабақ мақсаты: Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көпшілігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Құндылықтарды дарыту: Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Тілдік құзыреттілік:  Піл – слон – Eltbphant

Кірпі – еж – Hedqgehog

Сабақ барысы

  • Ұйымдастыру         Шаттық шеңбер

 

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Шаттық шеңбер

—  Балалар, жылы лебімізді білдірейік!

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

—     Балалар, алдарыңда төрт жолды бір шумақ өлеңді түсініп оқып, өлең не туралы екенін айтыңыздар?

Түсіріп қақпанға,

Жыланды ол ұстайды.

Тып-тыныш жатқанда

Шөткеге ұқсайды.

Өлең не туралы екенін білдіңіздер ме?

—  Кірпі

—   Кірпі сөзіндегі таныс емес қай әріп?

—   П п дыбысы

  1. Суретке қара
  • Балалар мына суретте нелерді көріп отырмыз?
  • Піл, кірпі, доп
  • Осы піл, кірпі, доп сөздерін орысша, ағылшынша қалай айтылады?
  • Кірпі – еж – Hedgenog
  • Доп – мяч – BaII
  • Піл – слон – Eitdphant

III. «Тез ойлан» ойыны (п дыбысынан келетін сөздер)

Піл, пана, парта, қап, сап, тап, жапырақ, құлпынай, арпа, теппе, ақпан.

Піл – қай дыбыстан басталады

П п – дауыссыз дыбыс

Дыбыстық талдау жасайық

Піл 3 әріп. 3 дыбыс. 1 буын. Сызбамен көрсетейік.

   

П дыбысын ауада жазып көрейік.

IV. Электронды әліппе

  1. Дәптермен жұмыс
  2. Сергіту сәті
  3. Оқулықпен жұмыс: (іштей оқу)

Кубизм стратегиясы

  1. Бағандағы сөздерді оқу.
  2. Сөздерге дыбыстық талдау жаса.
  3. Мәтінді рөлге бөліп оқу.
  4. Сұрақтарға жауап беру.
  5. Мазмұнын әңгімелеу.
  6. Мәтінде неше сөйлем бар?
  1. VI. Венн диграммасы
  1. Кірпі. Көжекке мінездеме беру   (сипаттау)
  2. Сергіту сәті
  3. Мәтіндегі «әдемі» сөзіне мағынасы жуық сөзді табу

VII. Жұппен жұмыс:  

Буыннан сөз құрау

  1. Қатар:   апан, пана, арпа
  2. Қатар: теппе, қақпан, әріп
  3. Қатар: әдеп, кептер, пәтер

VIII. Қалыптастырушы бағалау:   62-63бет

  1. Қатар: Сыпайы сөздерді пайдаланып мәтін бойынша әңгіме құру (диалог)

2. Қатар: Сурет бойынша диалог құрастыру   (Үлкенді құрметтеу)

3. Қатар: Балалардың кездесуі (диалог құрастыру)

Қорытынды:      Кері байланыс

«Ақылдының алты қалпағы»

Қызыл – көңіл күй

Сары – жақсы тұстарын айтады

Қара – сын айтады

Ақ – өз пікірін білдіреді

Жасыл – жаңа идея ұсынады

Көк – басшылық жасап, қорытынды.
    

Д. Дюсебекова,
№1 мектеп-гимназиясы,
Бастауыш сынып мұғалімі,
Сәтбаев қаласы

Сіз не дейсіз оқырман?

Е-мэйлыңыз жарияланбайды.