Күні: | Пәні: Биология | Сынып: 9 |
Сабақтың тақырыбы | Бұл процестердің жоғары сатыдағы организмдерде реттелуі | |
Сабақтың мақсаты | Транскрипция мен трансляцияның бактерияларда реттелуі. Бұл процестердің жоғары сатыдағы организмдерде реттелуімен таныстыру. | |
Оқытудың нәтижелері | Транскрипция мен трансляцияның бактерияларда реттелуі. Бұл процестердің жоғары сатыдағы организмдерде реттелуімен танысады. | |
Негізгі дерек—көздер | Плакат, маркер, бағалау парақшасы, смайликтер, күлтежапырақшалар | |
Модульдің кіріктірілуі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық. |
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс—әрекеті | Оқушының іс—әрекеті | Бағалау | Ресурстар, көрнекіліктер |
Кіріспе | 2 минут
2 минут
5 минут | Топқа бөлу
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен сабақта өтілген тақырыптан сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын бекітемін. Жазбаша жазып келген тапсырмаларды интербелсенді тақтадан тапсырманың дұрыс нұсқасын көрсету арқылы топтық бағалау жүргіземін. | Түрлі-түст стикерлермен 5 оқушыдан 5 топқа бөлінеді.
Стикерге бір-бірлеріне тілек жазып, плакатқа іледі.
Берілгентсұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. Интербелсенді тақтадан үйге берілген тапсырмаларды дұрыс нұсқасын топ басшысы топ мүшелерініңүй тапсырмасын тексеріп, бағалап шығады. |
Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Түрлі-түсті стикерлер.
Стикерлер, жүрек салынған плакат.
Бағалау парақшасы, смайликтер.
|
Жаңа сабақтың таныстырылымы | 14 минут
| «Ой қозғау» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. Интербелсенді тақтадан электронды оқулық бойынша Транскрипция мен трансляцияның бактерияларда реттелуі туралы көрсетіп, тапсырма беремін. | Өтілген тақырыпты естеріне түсіріп, постерге түсіреді. Қорғайды. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, маркер, оқулық, интербелсенді тақта.
|
Жаңа сабақты қолдану | 10 минут
| «Күлтежапырақшалар» әдісі бойынша оқулықтағы тапсырмалар жасатамын.
| Күлтежапырақшаларда берілген тапсырмаларды топтасып орындап, күлтежапырақшаны құрайды. Дәлелдейді. Қорғайды. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, күлтежапырақшалар, оқулық. |
Жаңа сабақты қорытындылау
| 5 минут | «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын. Жаңа тақырыпты талқылайды. | Берілген тапсырмаларды жеке ойланып, жұптасып, бөлісіп табады. Қорғайды. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта. |
3минут | Бағалау. Топтық бағалау жүргіземін. Смайликтермен формативті бағалаймын. | Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтерді көрсетіп, ынталанады. | Топтық бағалау. Смайликтермен формативті бағалау | Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта. | |
3 минут | Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға стикерге жауаптарын жазғызу. | Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға жауапты стикерге түсіріп, рефлексия парағына леді. | Рефлексия парағы, стикер | ||
1 минут | Үйге тапсырма беру.Эссе жаздыру. | Күнделікке жазып алады. | Күнделік |
СҚО, Тимирязеав ауданы,
Жарқын орта мектебінің
биология пәні мұғалімі