Home » Ашық сабақтар » «Бауырсақ» ертегісі

«Бауырсақ» ертегісі

Білім беру саласы: Коммуникация

Ұйымдастырылған оқу қызметі: Ағылшын тілі

Топ: ересек

Мақсаты: «Бауырсақ» ертегісін қайталай отырып, үш тілде белсенді сөздерді үйрету.

Міндеттері: 1. Тәрбиелік: бір-бірлерімен дос болуға тәрбиелеу;

  1. Білімділік: жаңа сөздермен таныстыру, антоним сөздерді, мақал-мәтелдерді үш тілде үйрету;
  2. Дамытушылық: балалардың ауызекі сөйлеу дағдыларын, ойлау қабілеттерін дамыту.

Сөздік жұмыс: bun, hare, wolf, bear, fox,

Қажетті көрнекіліктер: суреттер, плакаттар, белгісі бар тақтайшалар, үйдің суреті.

                            Жоспар кестесі:

Педагогтың әрекеті          Балалардың әрекеті

Good morning children!         Good morning teacher!

How are you?                            I am fine, thank you!

How old are you?                      I am six.

Where are you from?               I am from Kazakhstan, Pavlodar.

Children, what is it

in the picture?                            It is a bun.

Teacher: Бүгін сендермен «Бауырсақ» ертегісін тамашалаймыз, сендер кейіпкерлердің бастан кешкен оқиғаларына куә боласыңдар. Сендер кейіпкерлерге көмектесіп отырыңдар! Ендеше тамашалайық!

Ұйымдастырушылық- ізденістік кезеңі:

Ертеде ата-дедушка-grandfather және әже-бабушка-grandmother болыпты.Балалар үш тілде сөздерді қайталайды: ата-дедушка-grandfather, әже-бабушкаgrandmother.

Author: Grandfather will to eat the bun.

Grandfather: “Grandmother bake me a bun!

Grandmother: Ok, ok!

Grandmother: “It is a bun.”

Author: Grandmother bakes a bun.

Grandmother puts a bun on the windowsill. Bun don’t sits on the windowsill and runs away.

Bun comes and comes and meets hare.

Hare: Hello, bun! How are you?

Bun: Hello, hare! I’m fine, thank you!

Hare: Little bun, little bun I want to eat you!

Bun: Please, don’t eat me!

Hare: Ендеше сен менің тапсырмамды орындасаң мен сені жіберемін. Сен маған үш тілде сөздерді ата!

Bun: Children, help me, please! I don’t know.

Teacher: Children, help your, please?

Children: Yes!

Балалар үш тілде антоним сөздерді атайды:

  1. Суық – ыстық, холодный – горячий, cold – hot;
  2. Үлкен-кішкентай, большой – маленкий, big – little;
  3. Биік – аласа, высокий – низкий, tall – short;
  4. Баяу – тез, медленный – быстрый, slow – fast;
  5. Ескі – жаңа, старый – новый, old – new;
  6. Көңілді – көңілсіз, радостный – грустный, happy – sad;

Hare: Маған сенің сөздерді атағандарың ұнады. Жарайды, мен сені жіберейін!

Author: Қоян бауырсақты жібереді. Бауырсақ қашып бара жатып қазақша ән айтады.

Children: Мен бауырсақ, бауырсақ

Жүгіремін асыр сап,

Ойнап айтты демеңдер

Мен бауырсақ, бауырсақ,

Жүгіремін асыр сап.

Author: The bun comes and meets a wolf.

Wolf: Good morning, bun! How are you?

Bun: Good morning, wolf! I’m good!

Wolf: Little bun, little bun, I want to eat you!

Bun: Please, don’t eat me!

Wolf: Ендеше сен менің тапсырмамды орындасаң, мен сені жіберемін. Сен маған үш тілде мақал-мәтелдер айтып бер!

Bun: Children, help me please! I don’t know.

Teacher: Children help your please?

Children: Yes!

Балалар үш тілде мақал-мәтелдерді атайды:

  1. The appetite comes with eating.-Аппетит приходит во время еды.- Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей.

2. Actions speak louder than words. Не по словам судят, а по делам. Күшіңе сенбе, ісіңе сен.

  1. Live and learn. Век живи, век учись. Ақыл азбайды, білім тозбайды.

Wolf: Маған сенің мақалдарды атағандарың ұнады. Жарайды, мен сені жіберейін!

Author: Қасқыр бауырсақты қоя береді. Бауырсақ қашып бара жатып орысша ән айтады.

Children: Колобок, колобок

Я бегу не чуя ног,

Не судите строго

Колобок, колобок

Я качусь не чуя ног.

Author: The bun comes and meets a bear.

Bear: Good day, bun! How are you?

Bun: Good day, bear! I’m good!

Bear: Little bun, little bun I want to eat you!

Bun: Please, don’t eat me!

Bear: Ендеше сен менің тапсырмамды орындасаң мен сені жіберемін. Сен маған ән айтып бер!

Bun: Children, help me please! I don’t know.

Teacher: Children help your please?

Children: Yes!

Сергіту сәті

Балалар іс-қимылмен көрсетіп ән айтады:

Hello! Hello! Hello!

How are you?

I’m good. I’m great. I’m wonderfull.

Hello! Hello! Hello!

How are you?

I’m tired. I’m hungry. I’m not so good.

Hello! Hello! Hello!

How are you?

Bear: Маған сендердің әндерің ұнады. Жарайды, мен сені жіберейін!

Author: Аю бауырсақты қоя береді. Бауырсақ қашып бара жатып ағылшынша ән айтады.

Children:

I am bun,

I run away

It’s a no fun

I am bun

And I run away

Author: The bun comes and meets a fox.

Fox: Hello, bun! How are you?

Bun: Hello, fox! I’m good!

Fox: Little bun, little bun I want to eat you!

Bun: Please, don’t eat me!

Fox: Ендеше сен менің тапсырмамды орындасаң мен сені жіберемін. Сен мен туралы сипаттап бер!

Bun: Children, help me please! I don’t know.

Teacher: Children, help your please?

Children: Yes!

Бекіту:

Балалар түлкіні үш тілде сипаттайды.

  1. Fox lives in the forest.
  2. Fox is orange.
  3. Түлкінің денесі орташа.
  4. У лисы длинный хвост.
  5. Түлкінің құлағы қысқа.

Fox: Маған сендердің әндерің ұнады. Жарайды, мен сені жіберейін!

Author: Түлкі бауырсақты қоя береді. Бауырсақ қашып бара жатып ағылшынша ән айтады.

Children: Колобок, колобок

Я бегу не чуя ног,

Не судите строго

Колобок, колобок

Я качусь не чуя ног.

Қорытынды:

Осымен біздің «Бауырсақ» ертегіміз аяқталды. Бүгінгі сабаққа барлықтарың жақсы қатыстыңдар. Келесі сабақта «Шалқан» ертегісін тамашалаймыз. Thank you, children! Good bye!

Күтілетін нәтиже: Ертегіде кездесетін белсенді сөздермен танысу;

Шағын қысқа сөйлемдер құрастыру, импровизацияға ене отырып кейіпкерлердің рөлдерін сомдау.

Нені білді: Жаңа белсенді сөздерді үш тілде айта білді, мақал-мәтелдерді, әнді айтты, қысқа сөйлемдерді дұрыс құрастырды.

Нені игерді: Белсенді сөздермен танысты, мақал-мәтелдердің мағынасын игерді.

Матаева Алтын Аллабергеновна,

№6 сәбилер бақшасының ағылшын тілі,

маманы

 

 

Сіз не дейсіз оқырман?

Е-мэйлыңыз жарияланбайды.