Құрмаш Сапар Бектұрғанұлы
№4 Булаево орта мектебі
СҚО, Мағжан Жұмабаев ауданы
Мақсаты: Оқушы сабақта жазық, ойпат, үстірт, қырат ұғымдарын пайдалануды үйренеді, теорияда алған білімдерін өмірде, және карта беттерінде қолдана алады.
Күтілетін нәтиже: Оқушы:
1.«Сарыарқа (Қазақтың ұсақ шоқысы)», «Мұғалжар», «Маңғыстау таулары», сияқты қазақ даласындағы аласа тауларды сипаттап бере алады ;
2. Аталғаны аласа таулардың географиялық орнын анықтап картадан көрсете алады.
3.Аталған аласа таулардың жер бедері, биіктіктері, тау жынысына, гидрологиясына анықтама бере алады.
Деректі көздер: 1. Оқулық 2. Электрон-дық оқулық 3. Таза қағаз 4. Фломастерлер 5. Таратпа парақшалар 6.Қазақстан физикалық картасы 7. Атлас 8.Кескін карта
Уақыт (мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушы әрекеті модульдер
1. Ынтымақтастық психологиялық ахуал туғызу «Банан» -ойын (2 мин) 1.
«Шаттық шеңбері »
Бүгінгі сабақта бір – біріне жақсы тілектер тілу ойынды ойнатады, оқушылардың зейінін көтеру, сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында
/Топта орындарын да біріне тілек айту/
Ойын ойнайды
ЖЕ
- Топқа бөлу (2 мин)
«Санау » тәсілмен топқа бөледі (1.2.3)
Үш топқа бөлініп отырады
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
- Тақырыпқа шығу
Мақсат қою
(2 мин)
Электрондық оқулықтан үзінді. Оқушыларға сұрақ:
Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай қалай ойлайсыздар?
Сабақтың мақсатын қояды
АКТ, СТО,
- Мәтінмен жұмыс
(5минут)
1.Топ.
Сарыарқа
2.Топ
Мұғалжар
3топ
Маңғыстау
4топ
Мәтінді оқып меңгереді топта талдайды
ЖЕ, СТО
- Жаңа тақырыптан алған мәліметті
Постерге салып ұсыну
(15мин)
Бағыт бағдар беру
Тапсырма (мәтінмен жұмыс):
Критерий бойынша
Бағалау. 2жұлдыз 1ұсыныс
«Постерге түсіреді»
Топта талдайды,
Пікір алмасады
Жұмысты «Топ мүшелері қорғай және оны картадан көрсетеді»
СТО, ДО, Көшбасшылық,
Талантты дарынды балалар мен жұмыс Көшбасшылық
- Бекіту. Синтездеу,
(10 мин)
- Нысандардың орналасу сәйкестігін табу арқылы бекітеді
- Шығармашылық жұмыс
Кескін картаға түсіреді
Екі тауды салыстырады ұқсастықтарымен айырмашылықтарын жазады
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
- Бағалау (3 мин)
Стикер арқылы бағалау
2жұлдыз 1 ұсыныс
Аттарын жазып бағалайды
ОүБ және ОБ Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, диалогты оқыту